5 zaručených kroků ke splnění vašich cílů a budování sebedůvěry

5 zaručených kroků ke splnění vašich cílů a budování sebedůvěry

Víte, že si lidé splní přibližně jen 10 % z novoročních cílů a předsevzetí? Ať už je přání změny sebepřínosnější, k realizaci ve většině případů nikdy nedojde. Neshodí 5 kg, nenastartují podnikání, neskoncují s tím, s čím jsou nespokojení… Je to i váš případ? A co kdyby tomu bylo v roce 2020 jinak? Seznámím vás s postupem, který úspěšně používám při koučování a díky kterému si mí klienti plní jeden cíl za druhým.

Proč většina cílů končí jako nesplněné přání? Důvodů může být hned několik. Cíle jsou příliš velké, obecné, chybí motivace a první krok k uskutečnění. Na vině bývá i nízká sebedůvěra a pochybnosti o schopnostech cíle plnit. Při dosahování cílů je sebedůvěra zásadní. Jsou to spojené nádoby. Sebedůvěra vám pomáhá dosáhnout cílů a dosažené cíle zvyšují vaši sebedůvěru. Pak můžete být úspěšnější v podnikání, zaměstnání i v osobním životě, šťastnější a spokojenější sami se sebou. Cítit se o trochu lépe nebo taky změnit svůj život o 360 stupňů a žít svůj sen

Skvělou zprávou je, že sebedůvěru můžete cíleně posilovat a také se naučit postup, který vám pomůže v plnění cílů.Krůček po krůčku. Je to cesta, která vás dovede tam, kam chcete. Jako kouč z týmu Život jako hra mým klientům ukazuji, že to nemusí být dřina, ale že své cíle můžou plnit hravě a s lehkostí. Pojďte si se mnou užít zábavnou jízdu za životní změnou

Vyzkoušejte postup pro dosahování cílů, který si oblíbili mí klienti

1. Stanovujeme si cíle

Cíl je základ. Když se vydáváte na cestu, potřebujete vědět, kam chcete jít a kdy se tam chcete dostat. Získáte tak přesnou představu konečného stavu, která vás bude motivovat. Žádné obecné přání, ale jasný směr. Můžete vyrazit!

2. Vydáváme se na cestu a popisujeme jednotlivé kroky

První malé krůčky i velké skoky – každý vás posune blíže k vaší cílové metě. Když víte, kam jdete a kudy se máte vydat, je vše mnohem snazší. S klienty nastavujeme aktivity, které jsou třeba k dosažení cíle, a vybíráme je tak, aby byly v souladu s nimi samotnými. Díky tomu je pak neplní se sebezapřením, ale s radostí. Sestavujeme postup na míru vaší povaze, schopnostem i velikosti cíle. Cesta k cíli pak není úmorným proplétáním se trním a močálem, ale příjemnou procházkou rozkvetlou loukou. Už cítíte tu vůni a hřejivé slunce?

3. Připravujeme se na překážky

Kdo je připraven, není zaskočen, proto se s klienty předem připravujeme i na potíže, které mohou nastat. Když se dopředu seznámíte se všemi možnými problémy, strachy a katastrofickými scénáři, přestanou vás děsit a brzdit ve vaší cestě. A pokud se nějaká nesnáz opravdu objeví a vy cestou upadnete, máte mě, kouče, který vás nenechá přestat a vzdát to. Vždy vás zvednu, popostrčím dál, a když je potřeba, tak i nakopnu.

4. Pravidelně vyhodnocujeme a v neúspěchu hledáme poučení

Jak daleko jsme došli? Kolik nám ještě zbývá do cíle? Pravidelné vyhodnocování pomáhá postupovat dál. Nestane se, že polevíte nebo zapomenete na některou z nastavených aktivit. Nedaří se něco podle plánu? Pojďme se tomu podívat na zoubek, poučit se a změnit postup tak, aby vám vyhovoval lépe. Koučovací techniky jsou skvělé v tom, že řešení hledají přímo ve vás.

5. Slavíme, juchů!

Oslavte každý úspěch. Jak? To nechám na vás. Bouchnete šampus? Pochlubíte se na sociálních sítích? Koupíte si něco pěkného? Do toho! Oslavou úspěchu se uzavře kruh a dá vám energii a motivaci splnit si další cíl. Pamatujte, není malých cílů ani malých úspěchů a každý si zaslouží oslavu.

Pokud se chcete tento rok konečně pohnout z místa a potřebujete parťáka, který vás podpoří, bude s vámi prožívat váš úspěch a podrží vás ve slabých chvílích, jsem tady. Podívejte se, co o mě říkají mí klienti, a dejte mi vědět, na čem se mnou chcete pracovat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *